Przegląd artykułów

  Nowoczesne akumulatory wymagają specjalnego ładowania

  Ocena użytkowników: 5 / 5

  Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
   

  W ostatnich latach w pojazdach montuje się coraz więcej elektroniki, która stawia przed akumulatorami coraz większe wymagania. Z tego względu konieczne jest zapewnienie odpowiedniego ładowania i nowoczesnych ładowarek . Nowa ładowarka 3 A zastępuje stosowaną jeszcze parę lat temu konwencjonalną ładowarkę 10 A. Stare ładowarki zużywały dużo więcej energii niż ładowarki wyprodukowane w oparciu o najnowszą technologię.

  Opatentowny cykl 8-etapowego ładowania CTEK zapewnia nie tylko większą efektywość, ale także gwarantuje prawidłowe parametry ładowania, zapobiegając przedwczesnym awariom nowoczesnych akumulatorów. Przedwczesne zużycie akumulatorów jest najczęściej spowodowane 3 przyczynami.

  • Zasiarczenie: na skutek akumulatorów nie w pełni naładowanych
  • Rozdzielenie kwasu: na skutek całkowicie rozładowanych akumulatorów
  • Brak płynu: przeładowanie akumulatora powoduje wyparowanie płynu Regularne ładowanie podtrzymujące i konserwacja zapobiegają przedwczesnym awariom akumulatorów utrzymując ich pojemność i wydłużając okres eksploatacji. Okres eksploatacji akumulatora jest uzależniony od typu, wieku i stanu akumulatora. Odpowiednia konserwacja akumulatorów pozwala wydłużyć okres ich eksploatacji.

   

   

  Ładowarki CTEK -  Produkty  charakteryzują się kilkoma cechami, które czynią je wyjątkowymi na rynku:

  • bezpieczne dla ludzi: proste w montażu, odporne na iskrzenie oraz zwarcie i odwrotną polaryzację, nie trzeba wyjmować akumulatora do ładowania.
  • bezpieczne dla pojazdów: regulują parametry ładowania, dzięki czemu nie stwarzają ryzyka uszkodzenia wyposażenia elektrycznego i elektronicznego pojazdu
  • w pełni automatyczne: mikrokomputer steruje całym procesem ładowania, dzięki czemu użytkownik nie musi niczego nadzorować, ani być ekspertem od akumulatorów
  • dobredlaakumulatora: wyposażone w unikatową funkcję odsiarczania, która pozwala na przywrócenie żywotności rozładowanym akumulatorom. Napięcie i natężenie prądu ładowania są komputerowo stabilizowane, co pozwala na wydłużenie czasu eksploatacji akumulatora (wahania parametrów ładowania są mniejsze od 2%, podczas gdy w tradycyjnych prostownikach sięgają nawet 400%).
  • wydajne: układ sterujący potrafi naładować akumulator w 100%, dzięki czemu nie występuje efekt stopniowego tracenia pojemności przez akumulator
  • wytrzymałe: odporne na wstrząsy i kurz (IP44), przystosowane do użycia na zewnątrz (IP65), pracują w temperaturach -20 do +50 st.C
  • produkty wysokiej jakości: w całości zaprojektowane i produkowane w Szwecji, są urządzeniami działającymi niezawodnie przez długie lata.